https://www.zirve.edu.az/ #
2021-05-16 16:33:00
"İlin gənc müəllimi” müsabiqəsində İLK ƏLLİLİK məlum oldu-SİYAHI

 

 

Müəllimlər arasında təşkil olunan "İlin gənc müəllimi-2021" müsabiqəsində Uzun siyahı – “TOP-50-lik” müəyyən edildi.

 

AzEdu.az xəbər verir ki,  müsabiqə Milli Məclisin Mədəniyyət komitəsi, AzEdu.az Təhsil Portalı və “Gənc müəllim” şəbəkəsinin birgə təşkilatçılığı ilə təşkil olunur.

 

Müsabiqəsinin məqsədi motivasiya dolu həyat hekayələri olan, ilhamverən fəaliyyətləri ilə şagirdlərə, müəllim həmkarlarına dəstək olan, müasir dərs metodları ilə keyfiyyətli və yaradıcı təhsil mühiti yaradan, cəmiyyət üçün faydalı işlər görən ən yaxşı gənc müəllimləri ortaya çıxarmaq, onları tanıtmaq və mükafatlandırmaqdır.

 

Beynəlxalq “Global Teacher” müsabiqəsinin şərt və meyarlarını əsas götürən “İlin gənc müəllimi”  3 turda həyata keçirilir. İlkin olaraq birinci mərhələdə iştirakçılar müraciət formunu doldurublar. Hər bir müəllim şəxsən özü  forma daxil olaraq  ona təqdim olunan sualları cavablandırmalıdır.

 

Qeyd edək ki, Çoxsaylı müraciətləri nəzərə alaraq 35 yaşa qədər qoyulan limit aradan götürülür, yüksək nəticələri nəzərə alınmaqla bəzi hallarda 39 yaşadək (39 yaş da daxil olmaqla) olan müəllimlərə müsabiqəyə qatılmaq şansı verilib.

 

Müsabiqədə dövlət orta məktəblərində və özəl orta təhsil müəssisələrində müəllim işləyənlər iştirak edə bilər. Staj məhdudiyyəti tətbiq olunmur.

 

Beləliklə, münsiflər tərəfindən seçilən ən yaxşı 50 müəllimi təqdim edirik:

 

Qeyd edək ki, sıralama tam şərtidir və hazırda "TOP-50-lik" arasından "TOP-10-luq" müəyyən edilir. Bir neçə günə açıqlanacaq

 

 

1. Seyidova Aytən Ağaverdi qızı – Ucar rayon Qaracallı kənd   2 Nömrəli tam orta məktəb;

 

  1. Fətəliyeva Ülkər Tahir qızı - Bakı şəhəri 101 saylı tam orta məktəb;

 

  1. Quliyev Qalib Bəyməmməd oğlu - Xocalı rayon Kosalar kənd tam orta məktəbi;

 

  1. Mirzəyeva Zəhra - Laçın rayonu Ə. İsaxanov adına Quşçu kənd tam orta məktəb;

 

  1. Xəlilova . Gülçöhrə Fəzail qızı - Ucar şəhər N.Gəncəvi adına 3 nömrəli tam orta məktəb;

 

  1. Babayeva Aysel Nizami qızı- 5№-li Respublika xüsusi internat məktəbi;

 

7.Əzizova Mələk Məhəmməd qızı - Azərbaycan Britaniya Kolleci;

 

  1. Əmrahova Samirə Adəm qızı - Cəlilabad rayon Göytəpə şəhər 1 nömrəli tam orta məktəb;

 

  1. Quliyeva Səidə Nadir qızı - Ucar rayon Yuxarı Çiyni kənd ümumi orta məktəb;

 

  1. Alızadə Aysel Sərdar qızı - Şəmkir rayon Düyərli kənd 2 saylı tam orta məktəb;

 

  1. Alıcanova Aysel Namiq qızı - Xətai rayonu 95 saylı məktəb;

 

  1. Möhsünova Təranə Nəcəf qızı - İlqar Əliyev adına 96 nömrəli tam orta məktəb;

 

13.Rzazadə Babək Tarif oğlu - Astara şəhər bir saylı tam orta məktəb;

 

  1. İmambəyli İradə Loğman qızı - Masallı rayon Dəmirçi kənd ümumi orta məktəbi;

 

  1. Məmmədova Təhminə Kamran qızı - Sumqayıt şəhər 36 tam orta məktəb;
  2. Hacıyeva Günel Nofəl qızı - Tovuz rayon Hacıhəsənli kənd Yusif Alıyev adına tam orta məktəb;

 

  1. Rüstəmli Nemət Qəzənfər oğlu - Ağdam rayon 91 nömrəli tam orta məktəb;

 

  1. Məmmədli Şəbnəm Mirvaleh qızı - Oğuz rayonu Yaqublu kənd tam orta məktəbi;

 

  1. Hacaliyeva Vüsalə Tahir qızı - Bakı şəhər , Sabunçu rayon 113 saylı tam orta məktəb;

 

  1. Səlimov Elvin Zahid oğlu - Xətai rayonu, 27 nömrəli tam orta məktəb;

 

  1. Salehova Sona Bəyalı qızı - İsmayıllı rayon Xankənd kənd tam orta məktəbi;

 

  1. Həsənova Sona Ramazan qızı - Bakı Modern Təhsil Kompleksi;

 

23.Əliyev Elvin - Natiq Behdiyev adına İsmayıllı şəhər 6 nömrəli tam orta məktəb;

 

  1. Şükürova Aysel Vaqif qızı - Bakı şəhəri,Suraxanı rayonu R.Abidov adına 85 saylı tam-orta məktəb;

 

  1. İsmayılova Gülnarə Vaqif qızı - Gəncə şəhər 31 nömrəli tam orta məktəb;

 

  1. Hümbətov Şahmar Beytulla oğlu - Şirvan şəhər B.Aslanov adına 16 nömrəli məktəb;

 

  1. Həşimova Vüsalə Asim qızı - Qəbələ şəhər 5 saylı orta məktəb;

 

  1. Məmmədov Rəvan Kərim oğlu- Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimov adına Biləsuvar Bağça-Məktəb-Lisey Kompleksi;

 

  1. Həsənova Səadət Kamil qızı – Gəncə şəhər C. Cabbarlı adına 6 saylı tam orta məktəb;

 

  1. Bayramova Gülər Sərdar – Cəlilabad şəhər Z.Əliyeva adına 7 nömrəli tam orta məktəb;

 

31.İsmayılova Gülnar - Laçın rayon Habil Həsənov adına Mişni kənd tam orta məktəbi;

 

  1. Kərimli Vəfa Zeyqəm qızı - Bakı şəhəri Sabunçu rayonu 215 saylı tam orta məktəb;

 

  1. Məmmədova Fərqanə Məmmədrəhim qızı - Biləcəri qəsəbəsi Emin Əliyev adına 297 nömrəli tam orta məktəb;

 

  1. Şıxıyev Vasif Vaqif oğlu - Şamaxı şəhər 10 nömrəli tam orta məktəb;

 

  1. Qurbanova Səltənət Şakir qızı - Göygöl rayon Çaylı kənd tam orta məktəbi;

 

  1. Şıxəlizadə Faiq Firdovsi oğlu - Lənkəran rayon Türkəncil kənd ümumi orta məktəbi;

 

37.Musayev Məcid Sahib oğlu - İsmayıllı rayon İstisu kənd tam orta məktəbi;

 

  1. Qənbərov Nəvai İslam oğlu - Astara rayon P.Həsənov adına Çayoba kənd tam orta məktəb; Astara şəhər C.Babayev adına 3 nömrəli tam orta məktəb

 

  1. Almuradova Günel Tofiq qızı - Bakı şəhəri , Xəzər rayonu 181 N-li tam orta məktəb;

 

  1. Qafarova Əfsanə Abgül qızı - Abşeron rayonu Güzdək qəsəbə tam orta məktəb;

 

  1. Əsədova Səbinə Müşfiq qızı - İmişli şəhər 6 saylı tam orta məktəb;

 

  1. Dünyamalıyeva Aysel Abduləli – Sumqayıt şəhər 4 nöm tam orta məktəb;

 

  1. Mirzəyeva Ülkər Nəcəfqulu qızı - Bakı Avropa Liseyi;

 

  1. Əliyeva Gülnisə İlqar qızı - Zərdab rayon Alıcanlı kənd ümumi orta məktəb;

 

  1. Cəfərzadə Gülnar Natiq qızı - Nəsimi rayonu A.Abdullayev adına 211 nömrəli tam orta məktəb;

 

  1. Qafarova Zülfiyyə Elxan qızı - Saatlı şəhər S.Vurğun adına 1 saylı tam orta məktəb;

 

47.Rəsulzadə Nigar - Zaqatala Rayonu Yuxarı  Tala kənd məktəbi;

 

  1. Əhmədov Orxan Ramiz oğlu - İsmayıllı rayon Zaman Qarayev adına Qalınçaq kənd tam orta məktəbi;

 

  1. Məmmədov Zamin Şakir oğlu - Daşkəsən rayon Zəylik kənd tam orta məktəb;

 

  1. Hüseynova İlahə Məzahir qızı - Qax rayonu Qaratala kənd tam orta məktəbi