https://modern.az/
2022-10-16 10:00:00
“Örnək müəllimlər”-AzEdu 100 müəllimi belə fərqləndirdi-SİYAHI

 

 

 

AzEdu Təhsil Portalı 5 oktyabr Beynəlxalq Müəllimlər Günü münasibətilə paytaxtda və regionlardan aktiv  fəaliyyəti ilə fərqlənən müəllimləri geniş ictimaiyyətə daha da tanıtdırmaqdan ötrü xüsusi layihəyə start verib.

 

Bu layihə çərçivəsində  onların nümunəvi peşə davranış və yenilikçi pedaqoji görüşlərini əks etdirən informativ  materiallar portalda hazırlanan ayrıca bölmədə öz əksini tapacaq.

 

“Örnək müəllimlər” bölməsində öz peşə fəaliyyəti zamanı tətbiq etdiyi modern tədris metodları, təhsilalanların intellektual inkişafında önəmli rol oynayan yenilikçi addımları ilə seçilən müəllimlər yer alacaq.

 

Bundan əlavə AzEdu Təhsil Portalının təşəbbüsü ilə “Örnək müəllimlər” qrupu yaradılacaq və bu zaman qrup üzvlərinin bir-birilərilə pedaqoji təcrübələrini paylaşmaq, ortaq təhsil layihələrində bir araya gəlmək imkanları olacaqdır.

 

 

Geniş oxucu kütləsi həm AzEdu Təhsil Portalının nəzdindəki “Örnək müəllimlər” bölməsində istənilən zaman həmin təhsilsevənlər barəsində ətraflı məlumat əldə edə biləcək və baza müəllimlərin fəaliyyət göstəricilərinə uyğun olaraq mütəmadi şəkildə yenilənəcək.

 

5 oktyabr Beynəlxalq Müəllimlər Günü münasibətilə məhsuldar fəaliyyətləri və adıçəkilən kriteriyaları ilə fərqlənən, eləcə də sosial şəbəkələrdə ictimai aktivliyi ilə seçilən  100 müəllim “Örnək müəllimlər”ə daxil ediləcək və bu barədə onlara bilgiləndirmə mesajı ilə yanaşı, AzEdu təhsil portalının rəhbərliyi tərəfindən xüsusi təşəkkürnamələr də təqdim olunacaq.

 

Fəaliyyət coğrafiyası paytaxt Bakını və ölkənin demək olar, bütün bölgələrini əhatə edən həmin 100 müəllimin siyahısı ilə buradan tanış ola bilərsiniz:

 

 

 1)Elnur Hacıyev – (Tarix müəllimi);

 2)Səbinə Əsədova- (İbtidai-sinif müəllimi)

 3)Zəminə Qarayeva – (İbtidai sinif müəllimi)

 4)Elçin Abbasov – (Fizika)

  5)Gülər Bayramova – (İbtidai-sinif)

  6)Nigar Piriyeva –(Azərbaycan-dili və ədəbiyyat)

   7)Gülnar İsmayılova –(Azərbaycan dili və ədəbiyyatı);

   8)Məcid Musayev – (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı);

   9)Orxan Əhmədov  – (Tarix );

   10)İradə İmanbəyli – (Tarix);

   11) Mələk Əzizova – (Biologiya);

   12)Rəvan Məmmədov – (Kimya);

   13)Elvin Bəkirov – (İngilis dili);

   14)Samirə Əmrahova – (Azərbaycan dili və ədəbiyyat)

   15)Musa Ziyadzadə-(Tarix);

   16)Nemət Rüstəmli – (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)

   17)Nəvai Qəmbərov-(Coğrafiya);

   18) Rəşadət Şərifov –(Məntiq, informatika);

   19)Aygün Qurbanova – (Coğrafiya);

   20)Anaxanım Nəsirli  - (İngilis dili);

   21)Elnur Quliyev –(STEAM);

   22)Aliyə Əhmədova –(STEAM);

   23) Samir Abbaslı–(İbtidai-sinif müəllimi);

   24)Şahid Muradlı–(İbtidai -sinif müəllimi)

   25)Xəzəngül Hüseynova-(İbtidai -sinif müəllimi)

   26)Elçin Nurməmmədov – (Fizika)

   27)Günel Əliyeva – (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)

   28)  Sevinc İbrahimova- (İnformatika);

   29)Nuray Mehrəliyev – (Fiziki-tərbiyə)

   30) Emin Piriyev–(Tarix)

   31) Özal Muradov–(kimya)

   32)Şəbnəm Uğurlu - (İngilis dili)

   33) Aysel Alızadə - (İbtidai sinif müəllimliyi)

   34)Səltənət Qurbanova – (Azərbaycan dili və ədəbiyyat)

   35)Aytən Vəliyeva – (İngilis dili)

   36) Sübhan Hüseynov - (İnformatika)

   37)Arzu Kərimov- (Coğrafiya)

   38)Araz Hacıyev-(Coğrafiya)

   39)Günay Sofiyeva -(Kimya-biologiya, STEAM);

   40)Coşqun Şifahanov - (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)

   41)Aygün Rəhimova – (Tarix)

   42)Qalib Quliyev – (İnformatika);

   43)Posu Mansırlı – (Coğrafiya)

   44)Araz Vəliyev – (Tarix)

   45)Əli Quliyev – (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)

   46) Anar İsayev – (Tarix)

   47)Aynur Qarayeva –(İbtidai sinif)

   48) Gülnarə  Xalıqzadə- (İbtidai sinif)

   49)Şahmar Hümbətov-(Tarix)

   50)Vasif Abdullayev-(Biologiya)

   51)Səidə Quliyeva– (İbtidai sinif)

   52)Zöhrə Balayeva – (İngilis dili)

   53)Ehtiram Safquliyev – (Coğrafiya)

   54)Kəmalə Səmədova – (STEAM)

 55)Səlmi Vəliyeva - (STEAM)

 56)Orxan Əhmədov –  (Azərbaycan dili və ədəbiyyat);

 57) Lalə Məmmədova – (STEAM);

 58)Gülşən Yolçubəyli – (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı);

 59)Bahar Əbülfət –(İngilis dili);

 60)Babək Rzazadə - (ingilis dili);

61)Arifə Məmmədova- (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı);

62)Sahib Şəmizadə – (təsviri incəsən);

63)Pərvin Əşari- (Musiqi);

64)Coşqun Dövlətov- (Azərbaycan dili-ədəbiyyat);

65)Nübar Hüseynli - (İbtidai sinif müəllimi);

66)Aysel Babayeva-(Riyaziyyat);

67)Famil Ağayev-(Riyaziyyat);

68)Şahin Hüseyngil -(Riyaziyyat);

69)Ravil Rzayev – (Fizika);

70)Tural Sofuyev-(İnformatika);

71)Səadət Məhərrəmova-(İnformatika);

72)Fərid Fərəcli-(İnformatika);

73)Şəlalə Məcidova – (Fizika);

74) Nigar Sultani-  (İngilis dili);

75)Şəlalə Nuriyeva – (Azərbaycan dili-ədəbiyyatı);

76)Ayşə Müseyibli – (Azərbaycan dili-ədəbiyyatı);

77) Lalə Tarverdiyeva –(Fizika-riyaziyyat)

78)Zamin Məmmədov– (İngilis dili);

79) Ülkər Fərəcli- (Kimya);

80)Oktay Babayev – (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)

81)Zamin Həziyev -(Tarix)

82)Gülçöhrə Xəlilli -(İnformatika)

83)Vüqar Namazov-(Riyaziyyat);

84)Zülfiyyə Qafarova-(Biologiya);

85)Aynur İbrahimova –(Azərbaycan dili-ədəbiyyat);

86) Aysel Şükürova- (İbtidai sinif müəllimliyi);

87) Sara Şirinova -  (İbtidai sinif müəllimliyi);

88) Aysel Alıcanova -  (STEAM)

89) Günay Miriyeva- (Azərbaycan dili və ədəbiyyat)

90) Ayşən Maxvirati- (İbtidai-sinif müəllimliyi)

91) Ülviyyə Abdulova– (İbtidai-sinif müəllimliyi):

92) Gülnur Tanrıverdi  - (İnformatika)

93) Məhəmməd Qarakişiyev- (İngilis dili);

94) Cəfərova Əminə - (dərnək rəhbəri, şahmat müəllimi)

95) Rəşad  Kazımov – (Riyaziyyat)

96) Kənan Quliyev – (Tarix)

97)Namiq Süleymanov-(Fizika)

98) Kəmalə Əliyeva-(Azərbaycan dili-ədəbiyyat)

99)Faiq Şıxəlizadə - (Coğrafiya)99)

100)Afaq Orucova –(Azərbaycan dili-ədəbiyyat).

 

Firayə Allahverdiyeva
Müəllifin digər yazıları